2019 után a Fidelity ismét megrendezte az ázsiai befektetésekre fókuszáló eseményét, az Asia Roadshow-t, az előadások és a panelbeszélgetések fókuszában Ázsia „újragondolása” állt. A konferencia házigazdája Al-Hilal István, a Közép- és Kelet-Európai üzletág értékesítési vezetője volt, az előadásokon többek között szó volt a világ második legnagyobb gazdaságának rövid távú kihívásairól, illetve hosszú távú befektetési lehetőségeiről is, de a gazdaság motorjának számító fogyasztói szokások várható alakulásáról is értekeztek a szakértők, illetve a saját, ázsiai piacon gyakorolt befektetési stratégiáját és filozófiáját is bemutatta a Fidelity portfóliómenedzsere.
Bár a pandémia felgyorsította a digitalizációt itt is, a személyes tanácsadásra továbbra is nagy szükség lesz a befektetések piacán, amelynek hazai szereplői a Portfolio mai Öngondoskodás 2021 konferenciájának déli panelbeszélgetésében osztották meg egymással tapasztalataikat. A beszélgetést Horváth Krisztián, a BCG partnere vezette.
A magyarok 60 %-a csak a forint alapú befektetésekben bízik, a devizás alapokat viszont macerásnak tartják, és túl magasnak találják a devizaváltás költségeit, derült ki a Fidelity Worldwide Investment online kutatásából. A befektetési alapokkal rendelkezők 30 %-a gondolja tévesen úgy, hogy a külföldi cégek nem indítanak befektetéseket forintban, és 60 %-uk választ inkább hazai, mint külföldi alapkezelőt - áll a társaság közleményében.
Európa egyik legnagyobb alapkezelője szerint rövid távon folytatódhat az emelkedés a részvénypiacokon, azonban a magas eredményvárakozások miatt kiugró teljesítményre nem számíthatunk. A konzervatív befektetők számára a bizonytalan környezetben érdekesek lehetnek az osztalékrészvények, a fejlett piacokon számtalan iparágban van attraktív lehetőség, az értékeltségek például Európában kifejezetten kedvezőek - mondta el Al-Hilal István, a Fidelity Worldwide Investment értékesítési vezetője. A fejlett piacokon belül a gyógyszeriparban és a fogyasztási szektorban működő cégek lehetnek kifejezetten vonzóak, amelyek elérik a feltörekvő piacokat is, és árbevételük kisebb-nagyobb része már onnan származik.
Európa gyengén teljesített ma.
Nem várt előnye lehet a vírusnak.
Howard Lutnick lesz a kereskedelmi miniszter.
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.